HOT LINE

email: info@lezeckavystroj.cz

Revize OOPP

Revize OOPP proti pádu

Autorizované periodické prohlídky OOPP proti pádu poskytujeme na výrobky těchto výrobců :

•  ROCK EMPIRE
  • PETZL
  • BEAL
  • CAMP
  • SINGING ROCK
  • LANEX-Tendon
  • KONG
  • KASK
  • KRATOS
  • ALPIN BUPEX
  • OTE PROTEKT

Rock EmpirePetzlCampTendonLanexAlpinSinging RockBeal

Legislativa týkající se prohlídek OOPP:

Požadavky na provádění revizí upravují jednotliví výrobci v návodech na použití prostředku OOPP – všechny prostředky se musí používat v souladu s návodem. Revizní činnost je vyžadována normami ČSN 83 2611, ČSN 83 2612 a ČSN–EN 365. Platné revizní zkoušky používaných prostředků OOPP společně s platným osvědčením o odborné způsobilosti k provádění prací ve výškách a nad volnou hloubkou pomocí OOPP proti pádu z výšky jsou základními dokumenty požadované kontrolory příslušných úřadů, odběrateli stavebních děl, případně jsou požadovány jako součást nabídek stavebních prací a konkurzů, obecně jsou pak znakem profesionality a zodpovědnosti firmy.

Oprávnění k provádění revizí OOPP :

Revize prostředků OOPP pro práce ve výškách smí provádět odborně způsobilá osoba, proškolená na základě vnitřních předpisů jednotlivých výrobců, případně dovozců, a které bylo vydáno „Oprávnění k provádění odborných periodických prohlídek prostředků osobního zajištění“ dle ČSN–EN 365, odst. 2.1. písmeno m.

Místo revize :

zkušební prostory firmy VP climbing servis, Tisá 302, 403 36 Ústí nad Labem - Tisá

Způsob předání OOPP:

• poštou, zásilkovou službou nebo osobně na adresu : VP climbing servis, Tisá 302, 403 36 Ústí nad Labem - Tisá
  • během školení odborné způsobilosti k provádění prací ve výškách a nad volnou hloubkou /po předchozí dohodě s instruktorem/

Lhůty dodání :

• dodací lhůta, dle množství prostředků, obvykle do 3 pracovních dnů
    (doba trvání revize 1 kusu výstroje včetně vypracování protokolu : 0,5 - 1 hodina).

Požadavky na OOPP určené k revizi :

• přiložená inspekční kniha /evidenční list/ vystavená výrobcem, případně OOPP je opatřen štítkem s výrobním číslem.
  • prostředky OOPP jsou schváleny dle příslušných EN
  • předání prostředků v čistém stavu

Příklady důvodů k vyřazení OOPP :

• Stáří prostředků a OOPP je delší než životnost udaná výrobcem.
  • Uvedení jednoho a více tvrdých pádů v deníku
  • Neopravitelné poškození pevnostních švů
  • Poškození popruhů
  • Poškození chemikálií (lokální zabarvení švu,nebo popruhu,které se neztratí při vyprání ve vlažné mýdlové vodě)
  • Zeslabení některé části kovového prvku o více než 5 % původního rozměru, deformace kovového prvku

U některých druhů poškození OOPP lze provést opravu /např. oprava poškozených švů na úvazcích a spojovacích prostředcích/. O možnosti opravy rozhodne revizní technik. Oprava bude provedena ve výrobním závodě Rock Empire s.r.o Cena za opravu bude stanovena předem.
Pokud prostředky OOPP vykazují některý z výše uvedených nedostatků, nemůže revizní technik vystavit kladný revizní protokol. Každý jednotlivý kus OPP obdrží vlastní revizní protokol.

Platnost revize:

Všechny revize s kladným revizním protokolem mají platnost 12 měsíců.
Během této doby má majitel /uživatel/ garantováno, že pokud bude s prostředkem OOPP nakládat v souladu s jeho návodem na použití, bude mít prostředek všechny vlastnosti, které výrobce garantuje. V případě mimořádné události /například pád s nepříznivým pádovým faktorem, zatížení prostředků přes ostrou hranu/ nebo při porušení návodu na použití je nezbytné předat prostředek OOPP k revizi i před vypršením termínu platnosti.
V opačném případě výrobce ani revizní technik neručí za případné selhání prostředku OOPP a s tím spojené vzniklé škody.

Ceník :

Jednotný ceník pro revize na OOPP uvedených výrobců: Uvedené ceny jsou bez DPH

• Celotělový úvaz 150,– Kč/ks
  • Sedací úvaz 80,– Kč/ks
  • Prsní úvaz 70,– Kč/ks
  • Lano 3,– Kč/m
  • Tlumič pádu 50,– Kč/ks
  • Spojovací prostředek 50,– Kč/ks
  • Ochranná pracovní přilba 100,– Kč/ks
  • Zatahovací zachycovač pádu 250,– Kč/ks
  • Mobilní life line 150,– Kč/ks
  • Karabina 20,– Kč/ks
  • Jedno až třídílný kovový prostředek 20,– Kč/ks
  • Čtyř a vícedílný kovový prostředek 50,– Kč/ks
  • Expresní nebo jiná smyčka 20,– Kč/ks
  • Via ferrata set (bez karabin) 50,– Kč/ks

Nabízené slevy revizí:

• sleva 50% pro osobu s platným osvědčením o odborné způsobilosti vystaveným naším instruktorem

Cena za opravu prostředku OOPP bude stanovena dohodou předem /poštovné a balné hradí majitel OOPP/ Ceny se vztahují i na kontrolované prostředky, kterým nebyla prodloužena platnost použití.

Platební podmínky :

• v případě zaslání zásilky přepravcem /ČP, Toptrans apod./ platba dobírkou při převzetí zásilky
  • platba převodním příkazem na základě vystavené faktury na náš účet
  • hotovostní platbou při osobním převzetí prostředků OOPP po provedené revizi.

Kontakt na revizního technika :

Radek Vopat

Tisá 302, 40336 Ústí nad Labem - Tisá